Piłkarskie emocje na najwyższym poziomie

Piłkarskie emocje na najwyższym poziomie

Nie musimy interesować się piłką nożną aby wiedzieć, w jakim kraju narodził się ten sport. Na platformach streamingowych znajdziemy mnóstwo dokumentów oraz seriali ukazujących pierwsze kroki futbolu na Wyspach Brytyjskich. Ta historia pisze się do dzisiaj, ponieważ angielska Premier League to zdecydowanie najbardziej popularna liga na całym świecie.

Chwała i radość

Oczywiście wszyscy piłkarze zarabiają niesamowite pieniądze. Piłka nożna stała się sportem globalnym, a największe zainteresowanie przyciągają właśnie rozgrywki ligi angielskiej. Z tego względu trudno się dziwić zawodnikom z całego świata, którzy niezwykle chętnie decydują się na podpisanie kontraktu z jednym z klubów z tego kraju. Oprócz gratyfikacji finansowych, otrzymują oni także możliwość rywalizacji na absolutnie topowym poziomie. Nie ma bardziej wymagających rozgrywek, niż właśnie Premier League. Medale sportowe za zwycięstwo lub zajęcie miejsca w czołówce smakują niesamowicie, ponieważ są one odzwierciedleniem naszej ciężkiej pracy przez jedenaście miesięcy, a niekiedy całe życie.

Tradycja w społeczeństwie

W Polsce mamy dostęp praktycznie do każdego meczu. Liczba praw telewizyjnych wśród różnych nadawców, połączona z platformami streamingowymi daje nam niemalże nieograniczone możliwości. Na terenie Wielkiej Brytanii cały czas ludzie bardzo chętnie spotykają się w barach i pubach na wspólne oglądanie. Dlaczego? Ponieważ nawet obecnie, przy tak dużej presji ze strony telewizji, tradycją jest brak pokazywania spotkań w sobotę o 15.00. Właśnie wtedy mamy kilka starć jednocześnie i zdecydowana większość Brytyjczyków bardzo chętnie udaje się na spotkanie z kolegami po szalu, jak zwykło się mówić na kibiców tej samej drużyny. Bez wątpienia ten element tradycji w dobie cyfryzacji i mediów społecznościowych jest imponujący.

Sytuacja w tabeli

Na pierwszym miejscu obecnie znajduje się Arsenal. Londyński klub od dwóch lat przeżywa zdecydowaną zwyżkę formy, jednak takich rezultatów nie spodziewał się nikt, nawet najwięksi optymiści. Osiem punktów za nimi jest Manchester City, od kilku lat piastujący miano hegemona w lidze angielskiej. Niesamowite rzeczy dzieją się w walce o utrzymanie w Premier League, w której trzy najgorsze drużyny spadają ligę niżej. Otóż aż osiem zespołów dzielą zaledwie cztery punkty, dzięki czemu rywalizacja o byt w lidze będzie niezwykle pasjonująca.