Czego nie może zabraknąć w introligatorni lub drukarni?

Czego nie może zabraknąć w introligatorni lub drukarni?

Jeżeli zależy Ci na podniesieniu konkurencyjności swojej firmy - warto zainwestować w nowe rozwiązania. Poniżej prezentujemy kilka propozycji - jeżeli dostrzegasz w tym wartość - rozważ wprowadzenie ich w swoim przedsiębiorstwie!

Zacznij produkować tabliczki znamionowe

Nie da się zaprzeczyć, że w zastosowanie tych akcesoriów jest koniecznością w przypadku firm produkcyjnych. Tabliczki znamionowe zawierają podstawowe informacje dotyczący wyprodukowanych maszyn przemysłowych. Nazwa sprzętu oraz określenie producenta, rok wytworzenia, numer seryjny, masa, ładowność, sposób podłączenia - to przykładowe informacje, które znajdują się na takich tabliczkach. Są to ważne dane, które muszą znaleźć się na trwałym nośniku i cechować się czytelnością przez cały czas korzystania z maszyny. Z uwagi na rozwój branży przemysłowej analogicznie trzeba upatrywać zapotrzebowania na wspomniane tabliczki.

Farby Pantone - jednolitość i powtarzalność

Na początek warto wspomnieć o tym, czym właściwie cechują się farby Pantone. Ta paleta barw powstała w ramach Instytutu Pantone i obejmuje ponad 1100 propozycji w ramach podstawowej wersji.

Ich głównym wyróżnikiem jest to, że nie powstają one w wyniku zmieszania podstawowych kolorów (CMYK - C - cyan, M - magenta, Y - yellow, K - black), a są jednolite. Z uwagi na to, że powstają w ramach zmieszania aż 18 pigmentów w wielu przypadkach wierne odwzorowanie kolorów Pantone w ramach CMYK bywa trudne, lub niekiedy niemożliwe. Z tego właśnie wynika zapotrzebowanie na mieszalnie farb.

Dzięki temu można uzyskać w 100% powtarzalny efekt. Jest to ważne szczególnie dla tych klientów, którym zależy na wiernym odwzorowaniu barw.

Jakie zastosowania mają kapitałki introligatorskie?

Z pewnością nie raz spotkałeś się z książkami czy kalendarzami, które posiadają kolorową tasiemkę, służącą do oznaczania wybranych miejsc zastępując np. zakładkę. To efektowne rozwiązanie, które nosi nazwę kapitałki introligatorskiej i obecnie budzi konotacje głównie z produktami premium. Jeżeli zatem chcesz ukierunkować profil swojej firmy do wydawnictw i firm zajmujących się np. drukiem kalendarzy - wyposażenie się w bogatą kolorystykę takich kapitałek na pewno pozwoli na zwiększenie konkurencyjności Twojego przedsiębiorstwa.

Która z powyższych opcji wydaje Ci się najbardziej korzystna? Od czego chcesz zacząć? Przeanalizuj perspektywy rozwoju dla Twojej firmy i zainwestuj w najlepsze dla Ciebie rozwiązanie. Poszerzenie oferty na pewno pozwoli Ci wygenerować dodatkowy przychód, a w przyszłości - kto wie, może osobną firmę, zajmującą się wyłącznie tą nową specjalizacją?