Co robić w weekend?

Co robić w weekend?

Wiosenny weekend to idealny moment, by wyruszyć po przygody. Słońce nie praży jeszcze tak mocno i na zewnątrz jest naprawdę przyjemnie. Warto oderwać się od pracy i codziennych obowiązków, by trochę odpocząć i odkryć nowe miejsca. W zależności, czy lubisz intensywne zwiedzanie, czy przebywanie na łonie natury, przygotowaliśmy dla Was wiele ciekawych ofert na weekendowe szybkie wyjazdy. Zainteresowani? Sprawdźcie nasze propozycje!

Stolica Dolnego Śląska – poznaj jej zakątki!

Każdy kto chociaż raz odwiedził stolicę Dolnego Śląska, wie, jak potrafi zachwycić. To idealny kierunek na wyjazd z dziećmi, wyprawę z przyjaciółmi lub wycieczkę w pojedynkę. Wrocław zwiedzanie warto zaplanować na kilka dni i wynająć przewodnika, który dokładnie oprowadzi nas po tym zabytkowym mieście. Szczególnym zainteresowaniem  wśród turystów, ale i lokalnej społeczności, cieszy się Rynek, który należy do jednego z najbardziej okazałych w Europie. Kolejną atrakcją Wrocławia, której nie spotkacie w żadnym innym polskim mieście jest Wyspał Słodowa, miejsce spotkań towarzyskich, spacerów i relaksów, koniecznie przyjdźcie tam wieczorem!

Warszawa – zachwyca o każdej porze roku!

Weekend w maju to idealny moment, by odwiedzić naszą stolicę, sezon jeszcze się nie rozpoczną, więc jest o wiele mniej turystów. Zwiedzanie Warszawy w dwa lub trzy dni, może być naprawdę intensywne, bo miasto ma wiele do zaoferowania. Koniecznie odwiedźcie tamtejsze muzea, w szczególności Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym znajduje się wiele eksponatów oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej, gdzie znajdziecie działa zarówno polskich, jak i zagranicznych artystów. Warto odwiedzić również Muzeum Historii Żydów Polskich, które jest bardzo nowoczesne i w ciekawy sposób przedstawia kulturę żydowską. Lista muzeów do odwiedzenia w Warszawie jest naprawdę długa, więc warto zobaczyć chociaż kilka z nich. Oprócz tego na pewno na liście powinny znaleźć się Łazienki Królewskie oraz Pola Mokotowskie, szczególnie jeśli będziecie chcieli znaleźć miejsce po intensywnym zwiedzaniu.

Weekend na łonie natury

Wiosenne weekendy warto spędzać w ciekawy sposób, udać się na wycieczkę za miasto, lub wybrać najlepsze pola golfowe i spędzić ten czas wśród natury. Możemy również udać się na wycieczkę w góry lub spacer nad jeziorem. Weekend jest po to, żebyśmy przede wszystkim odpoczęli, odłożyli telefony na bok, oderwali się od domowych obowiązków i mogli naładować baterie. Mamy nadzieję, że powyższy artykuł pomógł Wam w planowaniu dni wolnych od pracy.