Aparat cyfrowy – dlaczego warto go mieć?

Aparat cyfrowy – dlaczego warto go mieć?

Fotografia stanowi piękną pasję, która przy drobinie zaangażowania, może zmienić się w wymarzony zawód. Kto z nas nie chciałby robić zdjęć i jeszcze na tym zarabiać? Praca jak zawodowy fotograf to niekończąca się przygoda, poznawanie nowych ludzi i podróżowanie. Może właśnie przyszedł moment, by marzenia stały się rzeczywistością? Jak zamienić hobby w zawód przyszłości? O tym przeczytacie w poniższym artykule, zapraszamy do lektury!

Krok pierwszy – odpowiedni aparat do dobrych ujęć

Widzieliście kiedyś profesjonalnego fotografa, który robi zdjęcia smartfonem? Chyba nie, dlatego zakup odpowiedniego sprzętu to pierwszy krok w naszej karierze. Utarło się, że im lepszy aparat cyfrowy, tym lepszymi fotografami jesteśmy. Sprzęt oczywiście odgrywa ważną rolę, ale nie tak ważną, jak mogłoby się wydawać. Jeżeli kupimy skomplikowaną lustrzankę a nasza wiedza i umiejętności są na niskim poziomie, to nie będzie w stanie wykorzystać w pełni jej potencjału, a nim dojdziemy do momentu, gdzie będziemy roić dobre zdjęcia, może trochę czasu minąć.

Jaki aparat fotograficzny wybrać?

Swoją karierę powinniśmy zaczynać krok po kroku i dobierać sprzęt do zdobytych umiejętności. Aparat fotograficzny to kosztowna inwestycja, ale nie jest problemem również sprzedanie sprzętu, gdy tylko przejdziemy na wyższy poziom. Rynek jest dość chodliwy, więc to nie powinno nas martwić. Aparat na dobry start powinien być kompaktowych rozmiarów, w końcu na początku kariery będziemy chcieli robić, jak najwięcej zdjęć i mieć sprzęt zawsze przy sobie. Z lustrzanką nie byłoby to możliwe, ponieważ aparaty te są ciężkie i sporych gabarytów, więc podróżowanie z nim nie jest niczym przyjemnym. Wybierając amatorski aparat cyfrowy zyskujemy poniekąd przewagę. Choć sprzęt jest mniej zaawansowany, o wiele prościej robi się nim zdjęcia ponieważ parametry podczas naciskania spustu migawki dobierają się samodzielnie, dzięki temu my możemy w 100% skupić się na kadrowaniu. Jeżeli tylko nabierzemy pewności w robieniu zdjęć, możemy zacząć rozglądać się za lepszym sprzętem.

Czy można zostać fotografem bez skończenia szkoły?

Ogromnym plusem w zawodzie fotografa, jest to, że wcale nie musimy mieć skończonych studiów, by robić karierę. W zawodzie fotografa nie jest ważny papierek, a bogate, wysokiej jakości portfolio. Z tym też nie powinniśmy mieć problemu, bo zdjęcia, które robimy na co dzień, mogą być naszą wizytówką.

Spodobał Ci się powyższy artykuł? Po więcej inspiracji zajrzyj na nasz portal i bądź na bieżąco!